CZ/EN/DE
Volný čas a sport
X

Volný čas a sport :

Valašské muzeum v přírodě

          alt alt

Muzeum se dělí na 4 části: 

 • Dřevěné městečko - je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem Valašského muzea v přírodě, jakož i nejstarším muzeem v přírodě v celé střední Evropě. Areál byl otevřen v roce 1925 a postupně doplňován o další stavby. Dřevěné městečko prezentuje způsob života na malém městě v období od poloviny devatenáctého století až po první čtvrtinu století dvacátého.
 • Mlýnska dolina - Je nejmladším areálem Valašského muzea v přírodě. Byla otevřena v roce 1982. Jsou v ní sdruženy dodnes funkční technické stavby převážně na vodní pohon. Umístění valchy, mlýna a pily je téměř přesnou rekonstrukcí situace, která ještě v první polovině 19. století existovala ve Velkých Karlovicích – údolí Podťaté. 
 • Valašská dědina - je nejrozsáhlejším areálem Valašského muzea v přírodě. Hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárna jsou umístěny v krajině, která svou členitostí připomíná mnohé vesnice na úbočích Beskyd. 

 • Pustevny - současný areál staveb na Pustevnách je tvořen objekty Libušín, Maměnka, Pustevenka a Valašská zvonice.Tyto stavby, včetně interiéru, byly realizovány podle návrhů architekta Dušana Sama Jurkoviče a stavitele Michala Urbánka ze Vsetína na objednávku Pohorské jednoty Radhošť. 

 • Na Pustevny vede nejstarší sedačková lanovka v České republice a nabízí zajímavý pohled na krajinu z ptačí perspektivy. Na své si zde přijdou také vyznavači zimních sportů, pro které jsou připraveny sjezdovky o celkové délce 12,5 km s různými stupni obtížnosti. 
 • Zde naleznete bližší informace: http://www.ceskehory.cz/ski-areal/pustevny.html 

Vláček Rožnováček

Nechte se povozit výletním vláčkem Rožnováčkem nejatraktivnějšími místy v Rožnově pod Radhoštěm. Rožnováček jezdí od května do konce října od úterý do neděle a o svátcích od 09:00 do 17:50 hodin, v pondělí vláček nejezdí. Za příznivého počasí si můžete vláček pronajmout na soukromé akce (pouze v době, kdy nejezdí dle jízdního řádu)!

http://www.roznovak.cz/vyletni-silnicni-vlacek-roznovacek-1-283.html 

                                                         alt

Jurkovičova rozhledna

Příjemnou procházkou pro Vás může být návštěva Jurkovičovy rozhledny, která se nachází cca 30 minut chůze od hotelu na Karlově kopci. Rozhledna byla postavena podle plánů architekta Dušana Jurkoviče, který je také autorem budov na Pustevnách. 

                                                       

Unipar - výroba svíček

Jedinečný zážitek na Vás čeká v místní výrobně svíček Unipar. V jednom objektu můžete nahlédnout do výrobny a galerie a samozřejmě si můžete zakoupit originalní svíčky v různých velikostech a provedeních. 

http://www.unipar.cz/ 

                                                        alt 

Svět kamenů

Širokou škálu výrobků z drahých kamenů si můžete prohlédnout a zakoupit v obchůdku nedaleko hotelu. Nabídnou Vám zde šperky, talismany nebo bytové dekorace vyrobené z polodrahokamů. 

http://www.svetkamenu.cz/cz/maloobchod/o-nas/ 

                                                        alt

Rožnovské pivní lázně

Dosáhněte souznění těla i duše v místních pivních lázních, kde Vás budou hýčkat a rozmazlovat při pivních koupelích, masážích nebo omlazovacích terapiích.

http://www.roznovskepivnilazne.cz/

                                                         alt

Ranč Bučiska

Výcvik jízdy na koni můžete vyzkoušet v nedalekém ranči Bučiska, kde se Vás ujmou zkušení cvičitelé nebo si zde můžete posedět s přáteli v country clubu. 

http://www.rancbuciska.cz/index.php/o-nas 

                                                           alt

Pohankový mlýn Šmajstrla

V pohankovém mlýně ve Frenštátě Vás nebudou vítat strašidla, ale sám pan Šmajstrla, který je již čtvrtým z rodu Šmajstrlů pokračující v tradici zpracování pohanky. Po předchozí domluvě můžete nahlédnout přímo do mlýna, kde Vás seznámí s výrobou pohanky a také Vám objasní, proč je pohanka tak důležitá coby součást jídelníčku. 

http://www.pohankovymlyn.com/  

                                   alt

Technické muzeum v Kopřivnici        

Technické muzeum v Kopřivnici je nejucelenější sbírkou věnovanou kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. 

http://www.tatramuseum.cz/index.php?r=5&idj=1     

                            alt   alt

Zámek Lešná

Nedaleko od Valašského Meziříčí můžete navštívit Zámek a park v Lešné. V zámku můžete nahlédnout do historických pokojů nebo se seznámit s využitím dřeva v historických interiérech. V průběhu roku se můžete těšit na nejrůznější výstavy a doprovodné programy. 

http://www.muzeumvalassko.cz/objekty/zamek-lesna/ 

                                                    alt

 Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy se nachází 23 km od Rožnova pod Radhoštěm a zaujme Vás především svou velikostí, řadí se totiž mezi největší hrady na Moravě a díky své poloze a silnému opevnění nebyl nikdy dobyt. Z věže hradu je krásná vyhlídka do širého okolí na hřebeny Beskyd, městečko Kopřivnici, Příbor a přes Fryčovice až k Ostravě. Před výstupem na samotný hrad Vás čeká příjemná procházka parkem, kde si můžete sáhnou na ocas Lišky Bystroušky, který Vám přinese štěstí. 

http://www.hrad-hukvaldy.cz/ 

      alt  alt

Hvězdárna Valašské Meziříčí

Pro ty, kteří se raději zajímají o vesmír, než o památky, je v 14 km vzdáleném Valašském Meziříčí hvězdárna s připravenými programy jak pro skupiny tak i pro jednotlivce nebo děti či seniory. Na své si určitě příjde každý. 

http://www.astrovm.cz/cz/pro-navstevniky.html 

                                           alt

Pro sportovce 

V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází cyklostezka Bečva, úsek I. Vsetínská Bečva o délca cca 52 km vedoucí z Velkých Karlovic do Valašského Mezíříčí. Po trase můžete poznávat přírodní i kulturní pamětihodnosti.

http://www.cyklostezkabecva.com/?q=novinka 

                              alt

Pro sportovní nadšence nabízíme zapůjčení horských kol a trekingových holí. 

K zabavení dětí, ale i jejich rodičů, doporučujeme navštívit zábavní park Gibon, který se nachází cca 2min. chůze od hotelu a naleznete zde zábavu pro celý den, např. trampolíny, překážkovou lanovou dráhu, aquazorb nebo minigolf s 18 jamkami.

Bližší informace naleznete zde: http://www.gibon-park.cz/park.html .

  alt alt

Milovníci golfu mohou navštívit hřiště Valašského golfového klubu na Dolní Bečvě s 18 jamkami. 

http://golf-roznov.cz/wp_golfrpr/ . 

            alt alt

Další možnosti v okolí: 

 • tenisové kurty, tenisová hala,
 • kuželna (2 dráhy), bowling (4 automatické dráhy),
 • krytý plavecký bazén s tobogánem,
 • přírodní koupaliště,
 • paintball,
 • škola svahového létání (paragliding) - Frenštát p. R. a Frýdland n. O.

  

                                   

#